دوره کشف استعداد تا ساخت ایده دبستان تزکیه

دبستان تزکیه

موقعیت

دبستان تزکیه
تهران، سعادت آباد

آب و هوا

29 °C
باد: 15 کیلومتر در ساعت
رطوبت: 0 %
میدان دید: 10 کیلومتر
QR Code

تاریخ

۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸

زمان

هماهنگ با مدرسه
نامشخص (تمام روز)

دوره کشف استعداد تا ساخت ایده دبستان تزکیه

دوره کشف استعداد تا ساخت ایده با محوریت کشف و پرورش استعداد، برای دانش آموزان پایه ششم دبستان دخترانه تزکیه آغاز گردید. محوریت این دوره انجام فعالیت های پروژه محور در حیطه های رباتیک، فیزیک الکتریسیته و  مغناطیس، شیمی و مواد، فیزیک مکانیک، خلاقیت و مدیریت و روابط انسانی است.

هدف این دوره ساخت پروژه های مهندسی و تبدیل علم به عمل در حیطه های معرفی شده می باشد. در این دوره دانش آموزان نه تنها آموزش علمی و عملی می‌بینند، بلکه استعداد های آن‌ها نیز در این حیطه‌ها سنجیده می‌شود. از طریق جشنواره‌ای که در اواسط و انتهای دوره برگزار می‌شود، دانش آموزان در دو مرحله باید از طرح‌ها و پروزه‌های خود دفاع کنند. اساتید دوره، مسئولین واحد تکنولوژی آموزشی سای بوم و مسئولین مدرسه داورهای این جشنواره می‌باشند که در حضور اولیاء دانش آموزان صورت می‌گیرد.

در این دوره دانش آموزان پایه ششم در قالب چهار کلاس ۱۰ الی ۱۲ نفره فعالیت می‌کنند. پروژه محور بودن و درگیر شدن دانش آموزان در فرآیند ساخت و ارایه محصول، تاثیر شگرفی بر ارتقاء مهارت های اساسی مورد نیاز دانش آموزان دارد. مهارت سخنوری، مهارت اعتماد به نفس و مهارت حل مسئله از جمله مهارت هایی هستند که هر فرد بالغ با هر جایگاه شغلی، نیاز دارد و بهترین زمان برای پرورش این مهارت ها دوران کودکی و نوجوانی است. (برای آشنایی بیشتر با مهارت های اساسی مورد نیاز هر فرد بالغ میتوانید پست مربوط به این موضوع را مطالعه بفرمایید).

دوره کشف استعداد تا ساخت ایده دبستان تزکیه در مهرماه ۹۷ شروع شده و به مدت یک سال تحصیلی تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در محل دبستان تزکیه واقع در محله سعادت آباد تهران ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *